Zamieszanie wokół Usteckiego Towarzystwa Tenisowego, czyli z igły widły.

Zamieszanie wokół Usteckiego Towarzystwa Tenisowego, czyli z igły widły.

  Wszystko zaczęło się od artykułu w Głosie Pomorza: Pomysły ustczan do Budżetu Obywatelskiego 2020 (zdjęcia) "W czwartek odbyło...

Odpady na pod usteckich polach ?

Odpady na pod usteckich polach ?

Po ostatnich wydarzeniach związanych z warszawską oczyszczalnią Czajka i wywozu odpadów, społeczeństwo zaczęło dokładniej rozglądać się po...

Tory do portu - nowa koncepcja Ustki Zachodniej. Cz. 1

Tory do portu - nowa koncepcja Ustki Zachodniej. Cz. 1

W planie SMPZ wariancie 2.3 planuje się położenie 5 km odcinka torów z firmy MOWI ( dawniej Morpol) w Duninowie do nowo wybudowanego mola,...

Ustka zadłużona na 30 mln.

Ustka zadłużona na 30 mln.

Na dzisiejsze sesji radni podjęli decyzje o emisji obligacji na sumę prawie 24 mln zł Celem tej emisji jest sfinansowanie planowanego...

Petycja portowa 25 Ustczań.

Petycja portowa 25 Ustczań.

Wprowadzenie. W związku z już podjętymi decyzjami stosownych władz i instytucji publicznych, zakładamy że przebudowa portu w Ustce...

Debata - Strategia Rozwoju Portu Morskiego do roku 2030.

Debata - Strategia Rozwoju Portu Morskiego do roku 2030.

17 września odbyły się spotkanie konsultacyjne dotyczące Strategia Rozwoju Portu Morskiego do roku 2030.. Dokumenty: Projekt Strategii...

Usteckie centrum przesiadkowe - wizualizacje.

Usteckie centrum przesiadkowe - wizualizacje.

Odnotowujemy wiele zapytań czytelników, jak będzie wyglądał ustecki węzeł przesiadkowy po wybudowaniu. Przedstawiamy podwójne zdjęcia...

Deszcz podmył zejścia na plażę zachodnią w Ustce.

Deszcz podmył zejścia na plażę zachodnią w Ustce.

Dostaliśmy informacje od czytelnika o sporych podeszczowych zniszczeniach przy nowo wybudowanym  zejściu na zachodnia plażę. W dwóch...

Koncepcji zagospodarowania Parku im. Jana Pawła II w Ustce

Koncepcji zagospodarowania Parku im. Jana Pawła II w Ustce

Spotkanie rozpoczęło się długim wykładem wraz z historią jak ewaluował pomysł zagospodarowania tego miejsca. Jak się okazało w trakcie...

Przedwyborcza debata o kryzysie ekologicznym

Przedwyborcza debata o kryzysie ekologicznym

Przełowienie, eutrofizacja czy rosnące zanieczyszczenie m.in. plastikiem to tylko niektóre „choroby” trapiące Bałtyk. Konsekwencje ich...

 • Zamieszanie wokół Usteckiego Towarzystwa Tenisowego, czyli z igły widły.

  Zamieszanie wokół Usteckiego...

  poniedziałek, 14, październik 2019 09:11
 • Odpady na pod usteckich polach ?

  Odpady na pod usteckich polach ?

  piątek, 27, wrzesień 2019 08:49
 • Tory do portu - nowa koncepcja Ustki Zachodniej. Cz. 1

  Tory do portu - nowa koncepcja Ustki...

  sobota, 21, wrzesień 2019 11:36
 • Ustka zadłużona na 30 mln.

  Ustka zadłużona na 30 mln.

  piątek, 20, wrzesień 2019 09:07
 • Petycja portowa 25 Ustczań.

  Petycja portowa 25 Ustczań.

  czwartek, 19, wrzesień 2019 01:57
 • Debata - Strategia Rozwoju Portu Morskiego do roku 2030.

  Debata - Strategia Rozwoju Portu...

  środa, 18, wrzesień 2019 08:10
 • Usteckie centrum przesiadkowe - wizualizacje.

  Usteckie centrum przesiadkowe -...

  wtorek, 17, wrzesień 2019 00:19
 • Deszcz podmył zejścia na plażę zachodnią w Ustce.

  Deszcz podmył zejścia na plażę...

  wtorek, 17, wrzesień 2019 00:07
 • Koncepcji zagospodarowania Parku im. Jana Pawła II w Ustce

  Koncepcji zagospodarowania Parku im....

  poniedziałek, 16, wrzesień 2019 23:43
 • Przedwyborcza debata o kryzysie ekologicznym

  Przedwyborcza debata o kryzysie...

  poniedziałek, 16, wrzesień 2019 23:31

Na sesji 14 grudnia 2017 nadradny  Koski chciał zabronić Smerfowi Marudzie robienia zdjęć oraz filmowania. Chciał go wysłać do kąta, jak kiedyś próbował  radny Siudek oraz zagroził wyrzuceniem z obrad.

Przewodniczący Rady Miasta Ustka, Grzegorz Koski kolejny raz pokazał, że jego osobę, nie obowiązują żadne przepisy, zarówno statut miasta, jak i konstytucja, robi co chce, interpretuje przepisy według własnego widzimisię, np.: jak mu wniosek formalny zgłoszony przez radnego "nie podoba się " to udaje głuchego i nie podejmuje procedury głosowania. Na sesjach zachowuje się jak naczelny wódz, Führer i  w sposób autokratyczny, dyktatorski, posługują się nie raz  kłamstwem i manipulacją próbuje narzucić radnym swoją wolę,  co najczęściej mu się udaje. ( traktując ich często prawie jak baranów.)

Art. 61.Konstytucji

 1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
 2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

Wszystkie te szkodnicze działania, robione na zasadzie "psa ogrodnika" związane nie są ztroską o dobro Ustki, ale zbliżającymi się wyborami. Zapowiada się, że również przez najbliższy rok wyborczy, na złość burmistrzowi i Ustce będą blokować wszelkie inicjatywy i inwestycje burmistrza Graczyka.

Relacja z czwartkowej sesji, obejrzyjcie film. Czy to skandaliczne zachowanie nadradnego Koskiego, czy raczej błazenada ?

W trakcie sesji zrobiłem parę zdjęć z górnego kąta sali, tak jak zawsze, aby objąć radnych i publiczność na sesji, nawet nie nagrywałem jej, gdyż był krótka, polegała na jednym głosowaniu. Po niej miała odbyć się Komisja Gospodarcza, którą byłem zainteresowany i zresztą ją nagrałem bez problemu. (Przewodniczący komisji Adam Brzózka nie miał żadnych uwag i nie zabraniał, nie przeszkadzał ). Wcześniej wspomniany przez radnego dziennikarz, też robił zdjęcia z tego samego miejsca co ja , jak i inni dziennikarze.  Sam film zrobiony specjalnie w takiej sarkastycznej formie, bo to nie wiadomo czy płakać, czy się śmiać, posłuchajcie sami i wyciągnijcie wnioski.

W trakcie tej sesji przewodniczący Rady Miasta Ustka Grzegorz koski pokazał szczyt swojego matactw i blagierstwa powołując się na Statut Miasta Ustki i interpretując jego wpisy według własnego widzimisię, czyli stosując tzw. fandalizacja prawa.

Przytoczył paragraf 20, który brzmi.

 1. Sesje  Rady  są  jawne.  Jawność  obejmuje  prawo  wstępu  na  sesje  Rady,  z możliwością  rejestracji  dźwięku  i obrazu  w sposób  nieutrudniający  przebiegu  obrad. Publiczność,  prasa,  radio  i telewizja  oraz inne media mają prawo przebywać w trakcie obrad w miejscu do tego przeznaczonym. 

Oczywiście radni zmieniając jakiś czas temu statut  chcieli umieścić w nim słowo muszą, ale na to nie zgodziłoby się żaden  prawnik, bo byłoby to złamaniem wielu praw nadrzędnych i konstytucji.  Pozostało im wstawienie słowa może, czyli  inaczej nie musi !!!

Każdy co był na jakiejkolwiek sesji, gdzie byli dziennikarze, widział, że aby zrobić dobry reportaż zdjęcie, muszą poruszać się po całej sali, również zachodząc radnych  OD TYŁU.

 

Będący ze mną inny dziennikarz, też robił zdjęcia z tych samych miejsc, co Smerf  i wtedy to radnemu Koskiemu nie przeszkadzało. Jak widać cała zachowanie nadprzewodniczacego Rady Miasta Ustka, polega tylko na próbie szykanowania niezależnych dziennikarzy

Ponadto próbował do poparcia swoich fobii "wplatać i zaangażować" burmistrza miasta Ustki, Jacka Graczyka, czyli niejako zwalić winę również na niego, cytując kolejny paragraf - 21. 

 1. 1. Burmistrz  obowiązany  jest  udzielić  Radzie  wszelkiej  pomocy  technicznej  i organizacyjnej 

w przygotowaniu i przeprowadzeniu sesji. 

 1. Obsługę techniczną Rady wykonuje pracownik Urzędu.

 

  Popatrzcie jak to się dzieje na sesji w Słupsku, dziennikarze stoją gdzie chcą, przemieszczają się i nikomu to nie przeszkadza, bo na tym poległo jawność obrad.

 

Po prostu brak słów, na jakiej my syberyjskiej wsi żyjemy, jakie standardy białoruskie zaprowadza radny Koski. :( (Zawsze JEGO  (EGO) musi być na wierzchu.)

Uważam, ze to wielki wstyd dla Ustki, że osoba tego pana reprezentuje Ustkę na zewnątrz jako przewodniczący Rady Miasta. Bycie dla niego radnym to górny pułap jego możliwości i umiejętności. Jako zwykły radny jest dobry dociekliwy i ma zdecydowanie mniejsze możliwości do jego ulubionych manipulacji,łgarstw i konfabulacji.

Obejrzyjcie sami film sprzed 3 lat, gdzie też pokazał swoja „klasę”. Osobie o takich skłonnościach uzurpatorskich nie można dawać żadnej władzy, bo to historia pokazała, że to się zawsze źle kończy.

Jak widać na filmie, lubi intrygi, posługiwanie się matactwem, bzdurnymi plotkami i kłamstwami.(taki mały dyktator, idealnie nadawałby się na I sekretarza z czasów PRL-m u, wielbia ręczne sterowanie, nie liczy się z nikim i niczym. )

Pół roku wcześniej podbuntował radnych i mieszkańców zachodniej Ustki, blokując możliwość powstawania w Ustce nowych miejsc pracy, czyli nowych zakładów. O mało co nie zastopował budowy stadiony  lekkoatletycznego oraz  II etapu rewitalizacji Ustki, koło ul Grunwaldzkiej. Ostatnio na sesji jego radni niespodziewanie nie zgodzili się na zaciągnięcie kredytu na 2,5 mln, wcześniej zapisanego w budżecie, które to pieniądze maja być przeznaczone na wkład własny do inwestycji Unijnych.

Obejrzyjcie kolejne relacje z sesji pokazujące „klasę i kwalifikacje” radnego Koskiego.

Relacja z sesji i komisji w sprawie podziału Ustki na dzielnice, aby ominąć restrykcyjne przepisy Ustawy Uzdrowiskowej i stworzyć całoroczne miejsca pracy w Ustce, aby zatrzymać młodych ludzi . Posłuchajcie jak radny Grzegorz  Koski ściemnia, straszy ludzi, celowo wprowadza mieszkańców Ustki w błąd   i manipuluje pozostałymi mapetami, sorry  radnymi, ze w strefie ma powstać fabryka mączki rybnej.

od 19 minuty 45 sekundy.

Idiotyczne zadanie radnego Koskiego, ściągnięcia radaru z Kapitanatu Ustka. Ten radar służy bezpieczeństwu i np: wprowadzania do portu w czasie mgły jednostek bez radaru, lub z uszkodzonym radarem

No i tak można by wymieniać i wymieniać, żal straconch lat dla Ustki. W marcu również zablokowano pomysły Graczyka. Posłuchajcie sami.

Czy w Ustce powinny powstawać zakłady pracy? - dyskusja na Komisji Gospodarczej

Radni zagłosowali - 2 głosy za 10 przeciwnych, 1 osoba się wstrzymała. Projekt uchwały przepadł. Ustka ma zostać zadupiem i bastionem emerytów i rencistów. No młodzi, spieprzajcie z Ustki na zlew do Wielkiej Brytanii , radni was olali. Czy mykiem, metodą interpretacyjną można ominąć rygorystyczne przepisy Ustawy Uzdrowiskowej ? Mam poważne pytanie związane z zablokowaniem przez usteckich radnych pod przewodnictwem Grzegorza Koskiego, możliwości otwierania nowych zakładów produkcyjnych, czyli tworzenia nowych miejsc pracy w Ustce.